• Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: Sokol, Шайтан  
Авиации СГВ форум » ДЕЛА МИРСКИЕ » ИСТОРИЯ » Michał Okurzały i Stanisław Buczek (szukam informacj na ich temat)
Michał Okurzały i Stanisław Buczek
polskaДата: Понедельник, 24 Октября 2016, 21.59.34 | Сообщение # 1
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
Witam szukam informacj na temat żołnierzy
Michał Okurzały zginął 2 sierpnia 1944 w rejonie wsi Głusiec sciągając na siebie ogień własnej artyleri . .Ur 1919 w Bialym Potoku w roku 1940 wcielony ACZ w 1943 zglosil sie do 1 AWp walczyl pod lenino w skladzie 1DP .szukam wszelkiej informacj typu jakie dostal medale gdzie sluzyl w ACZ ,jak dokladnie zginal i gdzie jest pochowany ,w jakich bitwach bral udzial .itd itd poprostu wszystko co jest na jego temat mial stopien kaprala lub szeregowego dokladnie nie wiem
Stanisław Buczek ur 1910 we wsi Nowodowor Powiat dawny garwolin obecny ryki .zginal w czasie forsowania wisly w 1939 .nie wiadomo ani gdzie sluzyl ani gdzie walczyl ani jak zginal ani gdzie jest pochowany .moze ale moze w waszych archiwach cos na jego temat gdzies jest moze wpadl w lapska NKWD?.za wszelkie informacje na ich temat bende niezmiernie wdzieczny bo to moi wujowie ktorych nota bene nigdy nie poznalem ale przynajmniej chcialbym wiedziec co sie z nimi dzialo w wojne i gdzie sa pochowani by im zapalic znicza ktory sie im nalezy !!
 
СаняДата: Понедельник, 24 Октября 2016, 22.25.10 | Сообщение # 2
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Отсутствует
Цитата polska ()
Michał Okurzały zginął 2 sierpnia 1944 w rejonie wsi Głusiec sciągając na siebie ogień własnej artyleri . .Ur 1919 w Bialym Potoku w roku 1940 wcielony ACZ w 1943 zglosil sie do 1 AWp walczyl pod lenino w skladzie 1DP .szukam wszelkiej informacj typu jakie dostal medale gdzie sluzyl w ACZ ,jak dokladnie zginal i gdzie jest pochowany ,w jakich bitwach bral udzial .itd itd poprostu wszystko co jest na jego temat mial stopien kaprala lub szeregowego dokladnie nie wiem


Герой награжденный Крестом Доблести!

Вызвал огонь на себя.

http://www.spzagorow.pl/index.php/nasz-patron
https://pl.wikipedia.org/wiki/Michał_Okurzały


Qui quaerit, reperit
 
polskaДата: Вторник, 25 Октября 2016, 09.38.26 | Сообщение # 3
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
Sek w tym ze te kounistyczne bzdury mnie nie interesuja znam je na pamiec .A ja chcialbym sie dowiedziec o tych dwoch na podstawie dokumentow a nie sieciowych pierdul ktore z opowiadan moich krewnych wynika ze sieciowe pierdoly nie maja nc wspolnego z tym jak bylo naprawde .Wiec dlatego szukam na ich temat wszelkiej mozliwej dostepnej dokumentacj .
 
СаняДата: Вторник, 25 Октября 2016, 17.48.48 | Сообщение # 4
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Отсутствует
polska,

Okurzały награжден Крестом Доблести. Подвиг описан в представлении к награде.
Представление к награде, это и есть документ, который надо искать в польских архивах.


Qui quaerit, reperit
 
polskaДата: Четверг, 27 Октября 2016, 10.12.00 | Сообщение # 5
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
To to ja wiem lecz mnie interesuje gdzie walczyl w szeregach ACZ od1940 do czasu wstapienia do Wp .W jakich jednostkach jakich bitwach jakie dostal ewentualnie odznaczenia za te bitwy .I zasadnicze pytanie czy sa jakiekolwiek dokumenty ktore by opisywaly jak zeczywiscie zginal i gdzie jest pochowany .To mnie najbardziej interesuje cala reszte znam az za dobrze .A na temat Buczka mmacie cos w waszych archiwach ?
 
СаняДата: Четверг, 27 Октября 2016, 17.43.50 | Сообщение # 6
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Отсутствует
Цитата polska ()
.I zasadnicze pytanie czy sa jakiekolwiek dokumenty ktore by opisywaly jak zeczywiscie zginal i gdzie jest pochowany

После того, как он вызвал огонь на себя, может и хоронить было нечего.
Свидетелем был pułkownik Lewandowski
https://pl.wikipedia.org/wiki/Michał_Okurzały

Kurhan kpr. Michała Okurzałego w Zajezierzu



Qui quaerit, reperit
 
JuGДата: Четверг, 27 Октября 2016, 17.57.23 | Сообщение # 7
Группа: Модератор
Сообщений: 1515
Статус: Отсутствует
Саня, Марек это все знает. Но не может смириться, что нет никаких данных о захоронении. Не только этого бойца: 2.08.1944 г. поляки совершили неудачную попытку занять плацдарм на левом берегу Вислы. Немцы их выбили обратно на правый берег. В этой операции пропало без вести несколько сотен солдат 1 ппд. Немцы, скорее всего, добили раненных и вместе с убитыми их где-то закопали. Вопрос Марка - где?

С уважением,
Юрий
 
СаняДата: Четверг, 27 Октября 2016, 18.22.31 | Сообщение # 8
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Отсутствует
Цитата JuG ()
на левом берегу Вислы. Немцы их выбили обратно на правый берег

Висла, это не ручей. В ней столько утонуло, не счесть.
Еще Твардовский писал :

Переправа, переправа!

Кому память, кому слава,
Кому темная вода, -
Ни приметы, ни следа.


Qui quaerit, reperit
 
polskaДата: Четверг, 27 Октября 2016, 19.08.09 | Сообщение # 9
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
wiesz z tego co wiem to Polakow w desancie wspierali Rosjanie ale nie pamietam jednostki ale napewno byli .Pytanie ilu ich zginelo i gdzie sa pochowani ?Zastanawia mnie czemu nie ma zestawien z artyleri czyzby ona nie poniosla zadnych strat ? szczeze nie sadze by wyszla bez szwanku z tej bijatyki ? ciekawi mnie czy sa raporty lub cus podobne zwiadu ktory wyruszal na lowy po jezyka .wogole zstanawia mnie czy zachowal sie rozkaz wydany 1 AWP zeby zrobiła desant .chcialby poznac personalia tego kretyna .wogole zeby znalesc tych kilkuset zaginionych przydaly by sie Niemieckie dokumenty z tej konkretnej bitwy moze one by cos wyjasnily lecz pytanie gdzie je szukac i kto je ma ?
 
polskaДата: Четверг, 27 Октября 2016, 19.09.52 | Сообщение # 10
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
wiec i gdzies musza byc jakies papiery okurzalego z czasow kiedy sluzyl w ACZ przeciez to nie byl czlowiek widmo
 
polskaДата: Воскресенье, 30 Октября 2016, 15.24.48 | Сообщение # 11
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
czy na temat okurzalego nie ma nic zupelnie w jakimkolwiek archiwum ?zadnej jego teczki zdjec itd .z czasow kiedy byl w szeregach ACZ potem w WP czyzby byl to czlowiek widmo ?bo jak narazie jedyne co znalazlem to ze figuruje zaginiony w zestawieniu 1DP .a tak poza tym na jego temat cisza i pustka ?
 
polskaДата: Пятница, 11 Ноября 2016, 22.49.20 | Сообщение # 12
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
wydaje mi sie ze owa historia z Okurzalym to jakas bzdura skoro w waszych archiwach na jego temat zupelnie nic nie ma .a przeciez od1940 do43 byl zolnierzem ACZ .potem przeszedł dopiero do wp ?za wszelkie materialy na jego temat bylbym wdzieczny bo to moj bardzooo daleki krewny ze strony babci wiec zalezy mi poznac jak to naprawde z nim bylo a nie PRLOWSKIE bzdury czytac i wysluchiwac asz uszy bola
 
polskaДата: Воскресенье, 27 Ноября 2016, 18.38.19 | Сообщение # 13
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
Nie michal okurzaly ale MICHAIL OKURZALYJ jest ukraicem wiadomo cus o jego losie niz te bzdury co sa w necie
 
Авиации СГВ форум » ДЕЛА МИРСКИЕ » ИСТОРИЯ » Michał Okurzały i Stanisław Buczek (szukam informacj na ich temat)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: