• Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: Sokol, Шайтан  
Авиации СГВ форум » ДЕЛА МИРСКИЕ » ИСТОРИЯ » PROŻBA O PILNĄ POMOC W IDENTYFIKACJ
PROŻBA O PILNĄ POMOC W IDENTYFIKACJ
polskaДата: Пятница, 28 Апреля 2017, 11.24.48 | Сообщение # 1
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
Witam pilnie poszukuje właściciela orderu Sławy interesują mnie takie informacje
1-imię i nazwisko
2-stopień
3- jednostka w jakiej służył
4-numer jednostki
5-dokładna data śmierci
6-miejsce pochówku jeśli jest znane
7-inne dostępne dane na temat właściciela orderu

wstążka jest od innego medalu ale mnie chodzi o sam order kto go dostał
znaleziono go Drogowle gmina Rybaków .Podnóże góry w centrum lasu ok 20 km od traktu .Podejście po gniazdo niemieckiego ckm MG 42.Chodzi prawdopodobnie o walki o przyczółek baranowsko sandomierski z okresu 12-13 styczeń 1945 .W grobie są także szczątki przynajmniej od 3 do 15 innych nieznanych żołnierzy.Bylo by super gdyby się także ich udało zidentyfikować.Czekam na odp za która byłbym wdzięczny niezmiernie
 
polskaДата: Пятница, 28 Апреля 2017, 11.27.04 | Сообщение # 2
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
oto foty orderu bo coś nie weszły w poprzednim poście



Прикрепления: 8188924.jpg (87.6 Kb) · 9541588.jpg (99.2 Kb)
 
JuGДата: Пятница, 28 Апреля 2017, 18.24.55 | Сообщение # 3
Группа: Модератор
Сообщений: 1515
Статус: Отсутствует
Цитата polska ()
znaleziono go Drogowle gmina Rybaków

https://www.obd-memorial.ru/html/info.htm?id=56582759&page=13



https://www.obd-memorial.ru/html/info.htm?id=56582804
Фамилия Скачилов
Имя Петр
Отчество Лукич
Дата рождения/Возраст __.__.1905
Место рождения Кировская обл., Верховинский р-н, д. Козлы
Дата и место призыва __.__.1941, Верховинский РВК, Кировская обл., Верховинский р-н
Последнее место службы 3 гв. А 526 минп
Воинское звание ст. сержант
Причина выбытия убит
Дата выбытия 14.01.1945
Первичное место захоронения Польша, Келецкое воев., пов. Келецкий, д. Дроговля

https://www.obd-memorial.ru/html/info.htm?id=56582805
Фамилия Леонтьев
Имя Иван
Отчество Федорович
Дата рождения/Возраст __.__.1899
Место рождения Курганская обл., Шатровский р-н, д. Шатрово
Дата и место призыва __.__.1943, Шатровский РВК, Курганская обл., Шатровский р-н
Последнее место службы 3 гв. А 526 минп
Воинское звание красноармеец
Причина выбытия убит
Дата выбытия 14.01.1945
Первичное место захоронения Польша, Келецкое воев., пов. Келецкий, д. Дроговля

https://www.obd-memorial.ru/html/info.htm?id=63120496
Фамилия Котиков
Имя Иван
Отчество Андреевич
Дата рождения/Возраст __.__.1911
Последнее место службы 285 искб
Воинское звание красноармеец
Причина выбытия убит
Дата выбытия 12.01.1945
Первичное место захоронения Польша, Келецкое воев., пов. Ракувский, д. Дроговле ???

https://www.obd-memorial.ru/html/info.htm?id=56592530
Фамилия Котиков
Имя Иван
Отчество Андреевич
Дата рождения/Возраст __.__.1911
Место рождения Рязанская обл., Горловский р-н, с. Казинка
Дата и место призыва 04.07.1942, Горловский РВК, Рязанская обл., Горловский р-н
Последнее место службы штаб 40 исбр
Воинское звание красноармеец
Причина выбытия убит
Дата выбытия 12.01.1945
Первичное место захоронения Польша, Келецкое воев., пов. Келецкий, гм. Ракув, д. Ситкув Смыкув ???


С уважением,
Юрий
 
polskaДата: Пятница, 28 Апреля 2017, 22.46.17 | Сообщение # 4
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
ok dzięki a są jakieś inne informacje na temat właściciela medalu np jego zdjęcie oraz dane tych innych nieznanych pochowanych razem z nim w jednym grobie
 
polskaДата: Суббота, 29 Апреля 2017, 13.42.08 | Сообщение # 5
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
mam pytanko czy jest możliwe ustalenie w 100% kto dostał ów medal i czy jego rodzina żyje albo czy ktoś z krewnych go nie szuka ?ułatwiło by to identyfikacje szczątków !za powyższe informacje byłbym wdzięczny
 
JuGДата: Суббота, 29 Апреля 2017, 23.13.24 | Сообщение # 6
Группа: Модератор
Сообщений: 1515
Статус: Отсутствует
Nie ma internetowej bazy danych nagród - trzeba iść do ЦАМО i szukać w papierach. Z Moskwy nikogo takiego nie mamy.

Innych pochowanych w Drogowle nie znajduję. Są dwoje pochowane w Mędrów.

https://www.obd-memorial.ru/html/info.htm?id=62899369
Фамилия Туровец
Имя Федор
Отчество Полиевич
Дата рождения/Возраст __.__.1909
Последнее место службы 194 осб
Воинское звание рядовой
Причина выбытия убит
Дата выбытия 14.01.1945
Первичное место захоронения Польша, Келецкое воев., д. Мендрув, южнее, 1 км

https://www.obd-memorial.ru/html/info.htm?id=6606034
Фамилия Кучерявенко
Имя Василий
Отчество Иосифович
Дата рождения/Возраст __.__.1919
Место рождения Курская обл., Борисовский р-н, с. Борисовка
Дата и место призыва __.__.1939, Борисовский РВК, Курская обл., Борисовский р-н
Последнее место службы 150 отбр
Воинское звание сержант
Причина выбытия убит
Дата выбытия 12.01.1945
Первичное место захоронения Польша, Келецкое воев., пов. Келецкий, г. Хмельник, восточнее, 21 км, 30 м южнее д. Мендрув

https://www.obd-memorial.ru/html/info.htm?id=6605999&page=9



Nikt z tych pochowanych w Drogowle czy w Mędrowie nie zostali nagrodzone orderem Sławy.

Jednostki walczące w okolicy Отчетная карта штаба 1 УкрФ с 12 января 1945 г. по 13 января 1945 г.:



Прорыв главной полосы обороны противника Период с 12.01.1945 по 12.01.1945 г.



Czy grób został zgłoszony na policję?


С уважением,
Юрий
 
polskaДата: Воскресенье, 30 Апреля 2017, 11.07.53 | Сообщение # 7
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
skoro to żaden z nich to w takim razie kto dostał to świecidełko?z tego co wiem to znaleziono ich zupełnie przypadkiem bo grób był tylko plaska powierzchnia w żaden sposób nie oznakowany .czy go zgłoszono nie wiem ja mam ustalić kto dostał ów medal o numerze 40331 klasy 3.i zasadnicze pytanie skoro żaden z nich nie dostał blachy to skąd się tam on wziął? bo wiem ze wykopano go z odkrytego groby wiec musiał go jakiś dostać który tam był i został na zawsze !grób został oznakowany ! szukaj jego właściciela by moc go z tamtąd zabrać na cmentarz .i ostatnie pytanie czy nie ma żadnej listy kto dostał ów order i kiedy oraz za co i kto to jest ?
 
polskaДата: Воскресенье, 30 Апреля 2017, 11.12.17 | Сообщение # 8
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
to postarajcie się jakoś ustalić personalia owe żołnierzyka co dostał ów medal ?bo ci co prosili mnie o pomoc chcą wiedzieć kto to jest jak zginał czy ma rodzinę by oddać im owe blachę i wiele innych wykopanych rzeczy i zabrać go z tego miejsca na cmentarz i pochować z honorami .POMOŻECIE GO ZIDENTYFIKOWAĆ ?
 
JuGДата: Воскресенье, 30 Апреля 2017, 12.49.58 | Сообщение # 9
Группа: Модератор
Сообщений: 1515
Статус: Отсутствует
Zgodnie z polskim prawem po znalezieniu szczątków ludzkich trzeba niezwłocznie powiadomić policję. To władze polskie są od ekshumacji a nie poszukiwacze skarbów.

Ze znalezionym orderem trzeba zgłosić się do Ambasady Rosji. W Ambasadzie jest przedstawiciel MO Rosji, który jest odpowiedzialny za sprawy żołnierzy ACz pochowanych w Polsce. On będzie zajmował się odnalezieniem nagrodzonego i jego rodziny.


PS. Twoja maniera zadawania pytań i próśb jest zaczepna, miejscami chamska i bez należytego szacunku dla zabitych. Stanowczo proszę o zaniechanie tego.


С уважением,
Юрий
 
polskaДата: Воскресенье, 30 Апреля 2017, 16.34.50 | Сообщение # 10
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
po 1 nie ja go odnalazłem
po2 po wykonuje tylko prożbe tego co go znalazł
po 3 stwierdzam fakty jak jest obecnie w Polsce i jak robią hieny
po 4 z wasza ambasada jest trudno disc ładu i składu czasami mam wrażenie ze im leży głęboko w d ze trzeba kogoś zidentyfikować wiesz mi nie raz próbowałem i efekt zawsze ten sam .na koncie mam wielu Rosjan odnalezionych zupełnie przypadkiem i co mi z tego zgłosiłem do ambasady ze takiego nieboraka odnaleziono ale zawsze było bez odzewu.trza było robić to swoimi sposobami żeby go z stamtąd zabrać .
po5 ja się zajmuje odnajdywaniem w papierach znalezionych gdzieś tam kości by ustalić czyje one są i wiem jak to jest z wasza ambasada to ciężki temat bardzo ciężki
po 6 zgłasza się do nie wielu ludzi którzy odnajdując jakieś kości przypadkiem a ja ustalam czyje to i zgłaszam to odpowiednim służbom na samej gorze
po7 jak nie chcecie pomoc zidentyfikować bohatera cusz wasza sprawa jak dla mnie w takim razie po temacie chyba ze zmienicie zdanie
 
polskaДата: Среда, 03 Мая 2017, 19.28.57 | Сообщение # 11
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
A nie można stwierdzić czy ci chłopcy tam są nadal czy może ich zabrano na jakiś zbiorczy cmentarz.?bo jeśli tam są to postaramy się ich z stamtąd zabrać jak najszybciej ale potrzebujemy waszej pomocy bo ambasada nas olała dosłownie a bez waszej pomocy nic nie wskóramy .decydujecie wy bo jakby nie było chodzi o waszych chłopców
 
Авиации СГВ форум » ДЕЛА МИРСКИЕ » ИСТОРИЯ » PROŻBA O PILNĄ POMOC W IDENTYFIKACJ
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: