Модератор форума: Назаров, Геннадий  
Авиации СГВ форум » ВОЕННОПЛЕННЫЕ - ШТАЛАГИ, ОФЛАГИ, КОНЦЛАГЕРЯ » Лагеря и лазареты на территории Польши » Stalag 307 Zitadelle Deblin (Deblin ( Польша ))
Stalag 307 Zitadelle Deblin
СаняДата: Среда, 17 Февраля 2016, 00.10.59 | Сообщение # 391
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Отсутствует
митя,
Цитата митя ()
а что даёт в поиске идентификатор 617610

Это номер документа в их базе данных.База состоит из тех же карточек взятых в ОБД мемориал и дополнительно из документов,которые они всякими путями достают со всей территории бывшего СССР.
Можно запрашивать у них эти документы указывая идентификатор для скорейшего их поиска в базе данных.
Форма запроса там же на сайте у них присутствует.


Qui quaerit, reperit
 
СаняДата: Среда, 17 Февраля 2016, 00.14.53 | Сообщение # 392
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Отсутствует
Цитата polska ()
a ile tego chcecie bo lista tego jest dosc dlugawa .Wy mi skolujcie link do teczki pod nazwa trupental bo takowa tu widzialem napewno z serwisku geheim a ja wam dam owa liste .w samym tylko deblinie jest kilkanascie miejsc gdzie sa zakopani przez niemcow zarowno wlosi jak i rosjanie i przy okazj dobrze by bylo gdybyscie na tym forum umieszczali karty takze innych jencow a nie samych rosjan ja wiem ze waszych niemcy wymordowali spora ilosc ale innych takze ktos gdzies szuka wiec postarajcie sie o karty innych jencow to chyba nie taki wielki problem .A wiem ze w waszych archiwach sa takowe materialy napewno .do mnie pisze wiele ludzi z prozba o pomoc w odnalezieniu swoich krewnych ale bez waszej pomocy nie pomoge tym ludziom wiec jak wy pomozecie mi a ja wam co wy na to ?


Być może w archiwach danych est.No nie mam do nich dostępu.
Używamy bazę zdigitalizowanych dokumentów dotyczących jeńców radzieckich w Internecie.


Qui quaerit, reperit
 
polskaДата: Среда, 17 Февраля 2016, 00.22.04 | Сообщение # 393
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
a nie mozecie sie jakos do nich dobrac co samych rosjan tylko opisuja a innych juz nie jakby nie istnieli wogole ?
 
polskaДата: Среда, 17 Февраля 2016, 00.28.01 | Сообщение # 394
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
ze w archiwach sa takowe dane to jestem pewny w 100% TYLKO kwestja zeby ktos z was chcialby mi pomoc sie jakos do nich dobrac .bo np jesli chodzi o wlochow to w polsce jest tragicznie o jakiekolwiek dane a wiem ze u was takie dane sa .tylko zeby ktos z tego forum chcial mi pomoc sie do nich dobrac za to bylbym wdzieczny .a wzamian ja wam wskaze gdzie sa pochowani rosjanie w okolicy deblina a takich miejsc jest okolo40 wiec decydujcie
 
СаняДата: Среда, 17 Февраля 2016, 00.32.32 | Сообщение # 395
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Отсутствует
Цитата polska ()
ze w archiwach sa takowe dane to jestem pewny w 100% TYLKO kwestja zeby ktos z was chcialby mi pomoc sie jakos do nich dobrac .bo np jesli chodzi o wlochow to w polsce jest tragicznie o jakiekolwiek dane a wiem ze u was takie dane sa .tylko zeby ktos z tego forum chcial mi pomoc sie do nich dobrac za to bylbym wdzieczny .a wzamian ja wam wskaze gdzie sa pochowani rosjanie w okolicy deblina a takich miejsc jest okolo40 wiec decydujcie


Każdy kraj ma swoje archiwa dotyczące jeńców wojennych.
Rosja poczyniła całe swoje archiwum w formie elektronicznej.
Może wtedy, gdy inne kraje.
Ale nie możemy pokazać dokumenty Włochów, gdy dokumenty są przechowywane we Włoszech.


Qui quaerit, reperit
 
polskaДата: Среда, 17 Февраля 2016, 00.36.53 | Сообщение # 396
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
nie nie skarbeniku nic z tych zeczy wloskie karty jenieckie sa u was w archiwum Jak acz wpadla do jakiegos obozu do brala pod pache cala dokumentacje jak leci i jazda do Moskwy z tym towarem .Jestem pewny ze macie wlochow i nie tylko nich bo w latach 80 z CAJW w Lambinowicach byli pracownicy w archiwum i widzieli takowe teczki ale nie pozwolono im ich skopjowac wiec stad wiem ze sa napewno wloskie jaki wiele innych
 
polskaДата: Среда, 17 Февраля 2016, 00.40.31 | Сообщение # 397
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
wlosi nie maja zadnych papierow swoich jencow .zreszta jakby mieli to po jakiego gwizdka prosze nas o pomoc w odnalezieniu grobow ich zolnierzy .oni nie maja nic o swoich jencach w niemieckich obozach jak i tych co wyladowali na syberi maja susze ot to .wiec cala nadziej w was jesli zechcecie mi jakos pomoc w zdobyciu takich dokumentow
 
СаняДата: Среда, 17 Февраля 2016, 00.46.36 | Сообщение # 398
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Отсутствует
Цитата polska ()
nie nie skarbeniku nic z tych zeczy wloskie karty jenieckie sa u was w archiwum Jak acz wpadla do jakiegos obozu do brala pod pache cala dokumentacje jak leci i jazda do Moskwy z tym towarem .Jestem pewny ze macie wlochow i nie tylko nich bo w latach 80 z CAJW w Lambinowicach byli pracownicy w archiwum i widzieli takowe teczki ale nie pozwolono im ich skopjowac wiec stad wiem ze sa napewno wloskie jaki wiele innych


Dlaczego map Włochów więźniów i Polakach?
Jest to jedyny sposób, aby myśleć, ale to się nie stanie, nikt nie potrzebuje.
Długi wszystkie dokumenty znajdujące się w tych krajach.
Nie chcemy pokazać w formie elektronicznej, to jest inna vopros.A chcą pokazać dla pieniędzy do krewnych.
Kto nie daje Niemcom pokazać swoje archiwum Deutschen Dienststelle (WASt)
https://www.dd-wast.de/de/startseite.html
Ale nie pokazują.


Qui quaerit, reperit
 
NestorДата: Среда, 17 Февраля 2016, 02.12.10 | Сообщение # 399
Группа: Эксперт
Сообщений: 25600
Статус: Отсутствует
Насколько я в курсе, там выполнялась акция 1005. Под землей не может быть ничего, кроме пепла. Если его закапывали, а не бросали в реку и по полям. Так что дальнейшее расследование бесперспективно.

Будьте здоровы!
 
polskaДата: Среда, 17 Февраля 2016, 19.51.59 | Сообщение # 400
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
kolejna twa bzdura i niewiedza otoz w deblinie zadnego martwego jenca nie spalono wszystkich chowano w calosci lecz zupelnie golych bez zanczenia wloch czy rus wszyscy szli do dolka zupelnie goli .wiem bo mam fory z ipnu z tego obozu .A co wiecie o obozie -fort Glusiec ?tam mieli byc wasi jak i wlosi !
 
polskaДата: Среда, 17 Февраля 2016, 19.55.55 | Сообщение # 401
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
a masowek jenieckich w samym tylko deblinie jest jakies 20 w kazdej od 100 do okolo 2-3 tysi jencow .wiekszosc jest w chwili obecnej utajniona a te z cmentarza no cusz sa obozowe to napewno lecz co do wloskiej sa watpliwosc bo zapewne sa w niej takze Rosjanie w tym wielu zakopanych zywcem .ja znam ich dokladne lokalizacje ale zebym je podal wy wykarzcie sie dobra wola i mi wyslicie cos czego nie wiem o dowlonym obozie w Polsce -decydujcie
 
polskaДата: Среда, 17 Февраля 2016, 19.57.01 | Сообщение # 402
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
ja mam wykaz obozow z terenu bialorusi gdzie byli wlosi lecz nie wykluczone ze takze i wasi chlopcy
 
СаняДата: Среда, 17 Февраля 2016, 20.02.14 | Сообщение # 403
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Отсутствует
Цитата polska ()
ja mam wykaz obozow z terenu bialorusi gdzie byli wlosi lecz nie wykluczone ze takze i wasi chlopcy


Mamy przewodnik po Białorusi
http://www.sgvavia.ru/forum/152-506-1


Qui quaerit, reperit
 
polskaДата: Среда, 17 Февраля 2016, 20.08.37 | Сообщение # 404
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
PO ROSJ TEZ CUS TAKIEGO MACIE ?
 
polskaДата: Среда, 17 Февраля 2016, 20.10.37 | Сообщение # 405
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
A ITERESUJA WA MASOWKI W DEBLINIE ?BO TO WY WIECIE TO JEST MALY PIKUS W STOSUNKU DO TEGO CO JEST RZECZYWISCIE W DEBLINIE I JEGO OKOLICY .NAWET POLOWY NIE MACIE GROBOW KOTRE SA W DEBLINIE WIEC ?
 
polskaДата: Среда, 17 Февраля 2016, 20.11.58 | Сообщение # 406
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
OT ATK DLA PRZYKLADU WAM DAM
Прикрепления: 4549276.jpg (34.2 Kb)
 
polskaДата: Среда, 17 Февраля 2016, 20.14.03 | Сообщение # 407
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
TRANSPORT ROSJAN DO OBOZU W ZAJEZIERZU

Прикрепления: 0390626.jpg (54.0 Kb)
 
СаняДата: Среда, 17 Февраля 2016, 20.16.30 | Сообщение # 408
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Отсутствует
Цитата polska ()
PO ROSJ TEZ CUS TAKIEGO MACIE ?


W Rosji nie ma takiego katalogu.
W Rosji w większości Niemców zbudowano tymczasowy obóz pojechaliśmy na terytorium Białorusi, Polski i Niemiec.

Цитата polska ()
A ITERESUJA WA MASOWKI W DEBLINIE ?BO TO WY WIECIE TO JEST MALY PIKUS W STOSUNKU DO TEGO CO JEST RZECZYWISCIE W DEBLINIE I JEGO OKOLICY .NAWET POLOWY NIE MACIE GROBOW KOTRE SA W DEBLINIE WIEC ?


Mamy informacje o wszystkich grobów na terenie Polski.


Qui quaerit, reperit
 
polskaДата: Среда, 17 Февраля 2016, 23.41.18 | Сообщение # 409
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
szczerze mowiac do macie to co wam dala rada nic wiecej wiec nie wciskajcie mi dyrdymal ze macie z deblina wszystkie groby bo nawet polowy z deblina nie macie lokalizacj a lesne tez w ok deblina troche tego jest a ja znam lokalizacje ich wszystkich
 
polskaДата: Среда, 17 Февраля 2016, 23.46.27 | Сообщение # 410
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
oto kolejne foto z stalagu deblin
Прикрепления: 1446591.jpg (39.4 Kb)
 
polskaДата: Среда, 17 Февраля 2016, 23.48.20 | Сообщение # 411
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
kolejne foto z deblinskiego oboziku tym razem jest to foto trupow z transportu
Прикрепления: 4570295.jpg (173.8 Kb)
 
polskaДата: Среда, 17 Февраля 2016, 23.50.13 | Сообщение # 412
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
teraz wasza kolej dajcie mi cus czego niie mam z deblinskiego obozu a ja wam dam lokalizacje wszystkich miejsc gdzie sa napewno pochowani jency lub moga byc tam pochowani .czekam na wasz ruch
 
СаняДата: Среда, 17 Февраля 2016, 23.57.28 | Сообщение # 413
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Отсутствует
Цитата polska ()
szczerze mowiac do macie to co wam dala rada nic wiecej wiec nie wciskajcie mi dyrdymal ze macie z deblina wszystkie groby bo nawet polowy z deblina nie macie lokalizacj a lesne tez w ok deblina troche tego jest a ja znam lokalizacje ich wszystkich


Być może.
Ale to nie jest nasza praca kopać groby.

Założenie forum jest inne. My pomogamy krewnym jeńców radzieckich zrozumieć dokumenty.


Qui quaerit, reperit
 
polskaДата: Четверг, 18 Февраля 2016, 00.01.33 | Сообщение # 414
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
napisze tak lubie wasze forum bo przynajmniej nie ma na nim debili i psedlo znawcow histori a sa ludzie ktorzy maja troche wiedzy i oleju w glowie a i posluguja sie faktami nie glupotami jak to jest na takich forach jak DWS i HISTORYCY ORG gdzie wielcy znawcy tematu pisza ze rosjanki z ACZ to byl oficerskie kurwy co przechodzily z rak do rak albo ze zadnej nie bylo w obozie jenieckim toz to bzdura i zenada takie jest me zdanie o tych forach powinno sie je zablokowac zeby tacy deblie wiecej takich bzdur nie wypisywali
 
polskaДата: Четверг, 18 Февраля 2016, 10.58.02 | Сообщение # 415
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
nikt wam nie kaze nic kopac zreszta kto by dam wam na to zgode ale chyba dobrze by bylo gdybyscie sprobowali zidentyfikowac kto moze byc w grobie oznaczonym lesie jako NN wtedy dana rodzinka wie gdzie ma swego zaginionego chlopczyka to chyba proste .a tak propos co z tymi grobami z zalesia ,bazanowa i kilku innych ktore wam podalem ruszylo sie cos w ich identyfikacj?
 
СаняДата: Четверг, 18 Февраля 2016, 11.07.34 | Сообщение # 416
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Отсутствует
Цитата polska ()
nikt wam nie kaze nic kopac zreszta kto by dam wam na to zgode ale chyba dobrze by bylo gdybyscie sprobowali zidentyfikowac kto moze byc w grobie oznaczonym lesie jako NN wtedy dana rodzinka wie gdzie ma swego zaginionego chlopczyka to chyba proste .a tak propos co z tymi grobami z zalesia ,bazanowa i kilku innych ktore wam podalem ruszylo sie cos w ich identyfikacj?


Marek, мы только и занимаемся поиском карточек военнопленных и выявлением мест захоронений по записям в картах.
Это вопрос не одного дня.Карточки до Демблину не все идентифицированы,их приходится искать перелистывая кучи всех карт в базе данных и при этом надо внимательно карточки еще читать.Много времени это занимает.
Это и есть причина медленной работы по выявлению захоронений из записей на картах военнопленных.
Причем карточки по Демблину приходится еще отделять от карточек по фроншталагу 307 в Бяло-Подляске,потому что они перепутаны с карточками шталага 307 в Демблине.

Marek, mamy tylko do czynienia z poszukiwaniem i identyfikacyjne jenieckich miejsc pochówku z zapisów na wykresach.
To pytanie nie jest jednym z dnya.Kartochki Dęblinie nie wszystkie zostały zidentyfikowane, muszą szukać zaglądać stos kart w bazie danych, a jednocześnie konieczne jest, aby dokładnie karty chitat.Mnogo dłużej trwa.
To jest powód, dla powolne prace na rzecz określenia groby jeńców wojennych zapisów na kartach.
rachunków kart Dęblin oraz na bardziej oddzielone od kart na fronshtalagu 307 w Biała Podlaskе, ponieważ są one mieszane z kartami Stalag 307 w Dęblinie

Zobacz tutaj:

https://www.obd-memorial.ru/html....3%20307


Qui quaerit, reperit
 
polskaДата: Суббота, 20 Февраля 2016, 10.27.49 | Сообщение # 417
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
sluchajcie wszystkie te mijeca ktore wam podalem sa miejscami pochowku zapewne jencow moze ewentualnie zolnirzykow choc to watpilwe z tej racj ze na tym terenie nie bylo walk z frycami .wiec jest wielce mozliwe sa to jednak jency czyj cusz tego nie wiadomo dokladnie ale w urzedowaych papirach jest ze to rosjanin .wy to wyjasnicie a jak sie z tym uporacie to dam wam takich miejsc wiecej i zapewnian ze troche tego tu po lasach jest .chyba dobrze by bylo gdyby jakas rodzinka obojetnie z jakiego kraju post rosyja w konicu odnalazla miejsce pochowku swego chlopca a i ja milbym punkt zaczepienia by przycisnac odpowiednie organa by owego chlopca zabraly na cmentarz a wiezcie mi jestem w tym dosc dobry .a bym zapomnial mozecie mi cos odnalesc z zajezierza zdjecia plany itd bo chce ekschumowac z tamtad waszych i wloskich chlopcow ewentualnie wybudowac cmentarz a bez papierow ciezka sprawa choc sprawe juz ruszylem to potrzebuje na juz dokumentacj ktora jest w waszych archiwach napewno czekam na odp oile jestecie tym zainteresowani
 
СаняДата: Четверг, 21 Апреля 2016, 22.25.50 | Сообщение # 418
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Отсутствует
Фамилия Матковский
Имя Иван
Отчество Иванович
Дата рождения/Возраст __.__.1919
Место рождения Швилкинцы
Лагерный номер 586
Дата пленения 23.06.1941
Место пленения Устилуг
Лагерь шталаг II G (323)
Судьба Погиб в плену
Воинское звание красноармеец|рядовой
Дата смерти 17.08.1942
Место захоронения Цитадель Деблин
Фамилия на латинице Matkowskij
Название источника информации ЦАМО
Номер фонда источника информации 58
Номер описи источника информации 977520
Номер дела источника информации 2967
https://obd-memorial.ru/html/info.htm?id=300484576





Qui quaerit, reperit
 
polskaДата: Суббота, 15 Октября 2016, 11.29.50 | Сообщение # 419
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
Witam poszukuje spisów jeniców Włoskich oraz Zachodnich ktorzy byli w Deblinskim obozie .Jest szansa je dostac a wiem ze w waszych archiwach takowe dane napewno sa .A co sie tyczy rosjan to Niemcy nie tylko w samym deblinie ich wystrzelali ale takze w kilku okolicznych miejscowowsciach nota bene ich grobow nie odnaleziono lub sa gdzie w lasach i malo kto o nich wie
 
polskaДата: Суббота, 15 Октября 2016, 11.32.56 | Сообщение # 420
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
I szukam informacj kogo NKWD jesienia 1944 roku roztrzelało w okolicy wsi Bazanów ?dodam grob w fatalnym stanie istnieje do dzis lecz nie wiemy kto w nim jest i czy napewno jest a jesli taki to ile ?prosze o pomoc w rozgryzieniu tej zagadki czasu wojny
 
Авиации СГВ форум » ВОЕННОПЛЕННЫЕ - ШТАЛАГИ, ОФЛАГИ, КОНЦЛАГЕРЯ » Лагеря и лазареты на территории Польши » Stalag 307 Zitadelle Deblin (Deblin ( Польша ))
Поиск: