Модератор форума: Назаров, Геннадий  
Авиации СГВ форум » ВОЕННОПЛЕННЫЕ - ШТАЛАГИ, ОФЛАГИ, КОНЦЛАГЕРЯ » Лагеря и лазареты на территории Польши » Stalag 307 Zitadelle Deblin (Deblin ( Польша ))
Stalag 307 Zitadelle Deblin
polskaДата: Среда, 21 Октября 2015, 15.59.02 | Сообщение # 361
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
wiem ze sam oboz mial szereg komand oraz podobozow ba mam nawet ich spis ale zalezy czy cie on interesuje i czy jestes w stanie znalesc na to jakies papiery u was zapewne sa jakies pytanie tylko gdzie i w jakim stanie .badz co badz ja posiadam dosc szeroka wiedze o tajemniczych grobach w okolicy ryk deblina duza wiekszosc jest przypisywana rosjanom ale czy tak jest w rzeczywistość pojecia nie mam byc moze sa to puste pozostalosc bo ktos kiedys ich zabral na jaks cmentarz nie wiem ty to zweryfikuj i daj na to jakies papiery czekam na odp
 
polskaДата: Среда, 21 Октября 2015, 16.10.14 | Сообщение # 362
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
w lambinowicach ?zapomnij nie maja prawie nic tyle co z memoriału wyłuskają tyle maja a tak na marginesie z kad memorial bieze papiery o jenicach itd itd
 
NestorДата: Среда, 21 Октября 2015, 16.12.50 | Сообщение # 363
Группа: Эксперт
Сообщений: 25600
Статус: Отсутствует
В Польше был процесс по делу Деблина. Не знаю, опубликованы ли его материалы, но ссылки на них в литературе есть. В музее Ламбиновице должны дать справку об их нахождении. Возможно, там есть копия дела, nie wiem.

Будьте здоровы!
 
polskaДата: Среда, 21 Октября 2015, 16.29.47 | Сообщение # 364
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
w deblinie jedyne co było to jakas taka byle jaka ekschumacja w 1947 chyba ale zaden frycek nie był sadzany w deblinie to napewno i kulki w łeb nie dostał nawe t nie wiem czy ktokolwiek z zalogi stanął przed jakimkolwiek sadem
 
polskaДата: Среда, 21 Октября 2015, 16.33.32 | Сообщение # 365
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
powtarzam lambinowice na temat obozow maja dziurawe dane czyli prawie nic nie maja jakoś drobnice tyle a wiem bo dość blisko z nimi współpracuje a w samym deblinie to na temat obozu totalne dno nie ma nic cos ma ipn ale od nich niczego nie idzie sie doprosci wogole mi zalezy na spisie zalogi obozu a taki wiem ze byl tu publikowany a nie moge znalesc do niego linku
 
polskaДата: Среда, 21 Октября 2015, 18.38.26 | Сообщение # 366
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
widze ze nikt nie jest zainteresowany innymi nie znanymi miejscami pochowku rosjan w okolicy RYKI i DEBLIN
 
polskaДата: Четверг, 22 Октября 2015, 16.13.00 | Сообщение # 367
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
miejsca pochowku zolnierzy/jenicow rosyjskich to 1 stawy las w lesie 2 cm paraf ryki ul mlynarska 3 las postola kolo zalesia 4 wies bazanow -kto zointeresowany to podam wiecej czekam na odp
 
СаняДата: Четверг, 22 Октября 2015, 16.41.28 | Сообщение # 368
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Присутствует
Цитата polska ()
znajdz na to co napisalem jakies papierzyska a ja ci podam wiecej takich miejsc z tym ze po duzej ich liczbie nie ma dzis sladu sa tylko jakies zapiski i wspomnienia mieszkanicow z tych okolic jak cie to interesuje to czekam na odp


Jesteśmy zainteresowani wszelkimi danymi, ale potrzebują dużo czasu, aby sprawdzić na więźniach archiwalnych dokumentów i dokumentów grobów prenosah Polskiego Czerwonego Krzyża


Qui quaerit, reperit
 
polskaДата: Четверг, 22 Октября 2015, 18.33.57 | Сообщение # 369
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
napisze tak czerwony krzyz raczej se daruj bo watpie by cokolwiek na temat zawartosc tych grobow cokolwiek mieli .w stawach to ja znan historie tego grobu jest on nn mam jego foto jest to jeniec jaki tego nie wiem powszechnie gadane jest ze rosjanin .wies bazanow prawdopodobnie malbyc ekschumowany w wywieziony na cm do garwolina ale z tego co ustalilem to tego mieli kropnac swoi w rykach mam papiery tego grobu i moge je dac odreki
 
polskaДата: Четверг, 22 Октября 2015, 18.35.38 | Сообщение # 370
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
jak cie to interesuje to pisz na meila patryk1986005@wp.pl podam to co cie by interesowalo ale pisz po polsku
 
NestorДата: Пятница, 23 Октября 2015, 05.04.11 | Сообщение # 371
Группа: Эксперт
Сообщений: 25600
Статус: Отсутствует
Цитата polska ()
ale zaden frycek nie był sadzany w deblinie

Позднее была еще пара процессов в Германии. См. здесь в разделе литературы книгу Куреллы ( http://www.sgvavia.ru/forum/150-4591-1 ). Там есть данные.


Будьте здоровы!

Сообщение отредактировал Nestor - Пятница, 23 Октября 2015, 05.11.19
 
polskaДата: Пятница, 23 Октября 2015, 09.38.10 | Сообщение # 372
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
procesy moze i byly ale raczej tych z kacetow bo oprocz skazania ostatniego komendanta deblinskiego obozu na iles lat paki to nie slyszalem ani nie czytalem aby ktory kolwiek z zalogi niemieckiej potem z ostlegionow oberwal jakikolwiek wyrok moze takowe cos mialo miejsce ale u mnie dosc trudno o papiery na ten temat badz co badz nic o tym nie wiem
 
polskaДата: Пятница, 23 Октября 2015, 09.39.14 | Сообщение # 373
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
a macie link do gazety gdzie byl spis zalogi deblina gdzie taki na tym forum widzialem napewno
 
polskaДата: Пятница, 23 Октября 2015, 10.49.11 | Сообщение # 374
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
to zweryfikuj mi takie dane i napisz gdzie ci goscie sa realnie pochowani i z jakiej jdenostki pochodzili oraz kiedy zgineli bo cos mi tu nie gra a sa to SOSIN IWANOWICZ UR 1892 ZG15.12.44 ,BULICZEV MICHAL FIEDOROWICZ UR 1908 ZM Z RAN 16,08,45, FETISOW GREGORIJ UR 1923 ZG 30,12,44 CZEKAM NA ODP a potem dam ich wiecej do weryfikacj czekam na odp
 
polskaДата: Пятница, 23 Октября 2015, 10.52.23 | Сообщение # 375
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
zweryfikuj jeszcze taki grob jest to las postola droga ryki- zalesie nie znam jego blizesz lokalizacj ma tu byc rosjanin czekam na odp
Прикрепления: 5296902.jpg (29.3 Kb)
 
19871987Дата: Воскресенье, 07 Февраля 2016, 16.17.34 | Сообщение # 376
Группа: Поиск
Сообщений: 1
Статус: Отсутствует
Саня, Добрый вечер,Саня!Помогите,пожалуйста с поиском места захоронения моего прадедушки-Эйсак Петр Севастьянович.По нашим данным он воевал в Вяземском окружении в 1941 году.И есть вероятность что он был в плену в Польше.Как можно это проверить?Где можно посмотреть списки военопленных в Польше?Заранее спасибо!
 
СаняДата: Воскресенье, 07 Февраля 2016, 16.28.52 | Сообщение # 377
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Присутствует
19871987,
Цитата 19871987 ()
Где можно посмотреть списки военопленных в Польше?

Нет никаких списков пленных.
Есть база данных военнопленных в ОБД мемориал.В ней ищут по плену своих воинов и далее по найденным документам определяем где он находился в плену.

Фамилия Эйсак
Имя Петр
Отчество Севастьянович
Дата рождения/Возраст __.__.1907
Место рождения Кемеровская обл., Итатский р-н, Самсоновский с/с
Дата и место призыва 29.05.1941 Тяжинский РВК, Кемеровская обл., Тяжинский р-н
Воинское звание красноармеец
Причина выбытия пропал без вести
Дата выбытия __.02.1942
Название источника информации ЦАМО
Номер фонда источника информации 58
Номер описи источника информации 18004
Номер дела источника информации 540
https://www.obd-memorial.ru/html/info.htm?id=58660508


Qui quaerit, reperit
 
polskaДата: Понедельник, 15 Февраля 2016, 19.18.08 | Сообщение # 378
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
witam chcialbym sie dowiedziec jakie jest wasze zdanie na temat ksiazki ktora akurat jestem w trakcie pisania .Ma ona wedlug was jakikolwiek sens
 
polskaДата: Понедельник, 15 Февраля 2016, 19.23.28 | Сообщение # 379
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
Bendzie w niej zestawienie wszystkich obozow gdzie byli jency bez wzgledu na kolor munduru z terenu europy pod okupacja niemiecka do tego benda obozy japonskie oraz ich kolaborantow typu rumunia finlandia itd .Benda takze obozy z Afryki nastepnie obozy alianckie i na koniec obozu na syberi oraz po wojenne az dojedziemy do cmentarzy i tym podobnych miejsc -ma to wedlug was sens pisanie takiej ksiazki wogol e i bdzie ona komus przydatna ?
 
СаняДата: Понедельник, 15 Февраля 2016, 19.47.37 | Сообщение # 380
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Присутствует
Цитата polska ()
Bendzie w niej zestawienie wszystkich obozow gdzie byli jency bez wzgledu na kolor munduru z terenu europy pod okupacja niemiecka do tego benda obozy japonskie oraz ich kolaborantow typu rumunia finlandia itd .Benda takze obozy z Afryki nastepnie obozy alianckie i na koniec obozu na syberi oraz po wojenne az dojedziemy do cmentarzy i tym podobnych miejsc -ma to wedlug was sens pisanie takiej ksiazki wogol e i bdzie ona komus przydatna ?


I kto mógł napisać taką książkę?
A skąd wziąć tyle dokumet napisać książkę?
Nikt tak nie archiwizacji dokumentów.


Qui quaerit, reperit
 
polskaДата: Понедельник, 15 Февраля 2016, 20.11.18 | Сообщение # 381
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
Otoz material to nie problem mam go podostatkiem tylko pytanie czy byla by ona komus potrzebna oraz przydatna no i kto zechcial by ja wydac ?
 
polskaДата: Понедельник, 15 Февраля 2016, 20.13.51 | Сообщение # 382
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
bo u mnie nie ma odwaznych na taka publikacje choc z tego co mi wiadomo zapotrzebowanie jest dosc duze a zainteresowanie takze a jakie jest wasze zdanie na temat
 
СаняДата: Понедельник, 15 Февраля 2016, 20.18.25 | Сообщение # 383
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Присутствует
polska,
Цитата polska ()
Otoz material to nie problem mam go podostatkiem tylko pytanie czy byla by ona komus potrzebna oraz przydatna no i kto zechcial by ja wydac ?


Osoby zainteresowane dowolnego materiału, który ujawnia prawdę bez polityki.
Tacy ludzie istnieją we wszystkich krajach, ale są chyba trochę.


Qui quaerit, reperit
 
polskaДата: Вторник, 16 Февраля 2016, 10.09.43 | Сообщение # 384
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
siemka widzialem na waszej stronie link do strony gdzie byla niemiecka teczka o nazwie TRUPPENTAL ale teraz za diabla nie moge jej znalesc moglibyscie mi w tym pomoc .Ta teczka moze duzo wyjsnic o liczbie zabitych jencow w obozach .I druga sprawa wiedzieliscie o obozie pracy w jednostce stawy tam trzymano Rosjan ale bak danych o liczbie zabitych .
 
polskaДата: Вторник, 16 Февраля 2016, 10.11.27 | Сообщение # 385
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
sprawa 3 we wsi bazanow jest grob prawdopodbnie rosjanina ktorego w 1944 zabili w publicznej egzekucj swoi wiecie cos o tym ?
 
polskaДата: Вторник, 16 Февраля 2016, 19.54.45 | Сообщение # 386
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
witajcie mam dla was propozycje otoz wy mi znajdziecie owa teczke a ja dam wam namiary na groby rosjan w okolicy deblina a wiezcie mi jest tego dosc duzo lecz decydujecie wy - czekam na wasza odp
 
СаняДата: Вторник, 16 Февраля 2016, 20.02.22 | Сообщение # 387
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Присутствует
polska,

Wpisz nazwę .My zobaczyć jakie prace zespołów więźniowie w tych wsiach.
Tylko w ten sposób dolgiy.Nado zobacz wpisy w kartach jenieckich.
A nie fakt, że zapisy te są dostępne.


Qui quaerit, reperit
 
митяДата: Вторник, 16 Февраля 2016, 21.55.39 | Сообщение # 388
Группа: Новичок
Сообщений: 1
Статус: Отсутствует
Александр, а что даёт в поиске идентификатор 617610?
взял тут:http://www.dokst.ru/main/node/1118?suchwort=%D0%98%D1%81%D1%83&teil=%D0%A7%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C+%D1%84%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%B8

я уже писал про деда: Исупов Семен Ефимович...
 
polskaДата: Среда, 17 Февраля 2016, 00.04.19 | Сообщение # 389
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
a ile tego chcecie bo lista tego jest dosc dlugawa .Wy mi skolujcie link do teczki pod nazwa trupental bo takowa tu widzialem napewno z serwisku geheim a ja wam dam owa liste .w samym tylko deblinie jest kilkanascie miejsc gdzie sa zakopani przez niemcow zarowno wlosi jak i rosjanie i przy okazj dobrze by bylo gdybyscie na tym forum umieszczali karty takze innych jencow a nie samych rosjan ja wiem ze waszych niemcy wymordowali spora ilosc ale innych takze ktos gdzies szuka wiec postarajcie sie o karty innych jencow to chyba nie taki wielki problem .A wiem ze w waszych archiwach sa takowe materialy napewno .do mnie pisze wiele ludzi z prozba o pomoc w odnalezieniu swoich krewnych ale bez waszej pomocy nie pomoge tym ludziom wiec jak wy pomozecie mi a ja wam co wy na to ?
 
polskaДата: Среда, 17 Февраля 2016, 00.10.59 | Сообщение # 390
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
dla zachety wies bazanow w gminie ryki w roku 1944 ma pograniczu bazanowa i trzcianek byla egzekucja rosjanina przez rosjan za zekome zabicie mieszkanki sasiedniej wsi .facet byl niezle poobijany w podartym mundurze boso mial rece skrepowane drutem do tylu .jego grob jest do dzis w bazanowie tylko kwestja taka pelny czy pusty?bo mial byc zekomo ekschumowany do garwolina ale miejscowi mowia ze nic takiego nie mialo miejsca wogole .wies zalesie w lesie grob zolnierza acz lub jenca niewiadomo dokladnie /zdjecie umieszczalem .stary cmentarz ryki Michal TOL zg w ok zyzyna w 1944 symbolika bo nie udalo mi sie ustalic zeczywistego miejsca pochowku .chcecie wiecej ?
 
Авиации СГВ форум » ВОЕННОПЛЕННЫЕ - ШТАЛАГИ, ОФЛАГИ, КОНЦЛАГЕРЯ » Лагеря и лазареты на территории Польши » Stalag 307 Zitadelle Deblin (Deblin ( Польша ))
Поиск: