Модератор форума: Назаров, Геннадий  
Авиации СГВ форум » ВОЕННОПЛЕННЫЕ - ШТАЛАГИ, ОФЛАГИ, КОНЦЛАГЕРЯ » Лагеря и лазареты на территории Польши » Stalag 307 Zitadelle Deblin (Deblin ( Польша ))
Stalag 307 Zitadelle Deblin
NestorДата: Воскресенье, 18 Октября 2015, 16.17.53 | Сообщение # 331
Группа: Эксперт
Сообщений: 25600
Статус: Отсутствует
Добрый вечер,уважаемые форумчане! Спасибо,что затронули вопрос военных строителей.
Прошу у вас помощи в поиске информации о 493 строительном батальоне,дислоцировавшемся в г.Бельск-Подляск.Мой двоюродный дед - Алексеев Владимир Николаевич,проходил там службу с апреля 1941.По данным Мемориала,числился пропавшим без вести.
Номер записи 70274531
Фамилия Алексеев
Имя Владимир
Отчество Николаевич
Дата рождения __.__.1918
Место рождения Барановичская обл., Новомышский р-н, Леснянский с/с, д. Груды
Дата и место призыва 14.04.1941 Новомышский РВК, Белорусская ССР, Барановичская обл., Новомышский р-н
Последнее место службы 493 строит. бат. 4 рота
Причина выбытия пропал без вести
Дата выбытия __.10.1944
Название источника информации ЦАМО
Номер фонда источника информации 58
Номер описи источника информации 977524
Номер дела источника информации 342
http://www.obd-memorial.ru/Image2/getimage?id=70274530
http://www.obd-memorial.ru/Image2/getimage?id=70274532

Несколько дней назад получил ответ из Dokst,с приложением копии анкеты военопленного,согласно которой, дед 26.06.41 попал в плен в Ружанах и умер 14.10.41 в Шталаге 307.

Прошу откликнуться,если у вас имеется какая-либо информация о судьбе 493 стройбата.

С уважением,
Андрей Павловский

http://forum.patriotcenter.ru/index.php?topic=5535.msg130449#msg130449


Будьте здоровы!
 
СаняДата: Понедельник, 19 Октября 2015, 09.25.40 | Сообщение # 332
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Присутствует
Цитата Аркадий1946 ()
Нельзя ли глянуть анкету?

Под анкетой родственники видимо понимали зеленую карточку присланную саксонцами.
Саксонцы не имеют документов по 307 шталагу никаких,поэтому не совсем понятен смысл размещения сообщения Нестором вообще.


Qui quaerit, reperit
 
NestorДата: Понедельник, 19 Октября 2015, 22.45.12 | Сообщение # 333
Группа: Эксперт
Сообщений: 25600
Статус: Отсутствует
Смысл тот, что некоторые документы лежат в Дрездене. Возможно, там что-то имеется из того, чего нет в ОБД.

Будьте здоровы!
 
СаняДата: Понедельник, 19 Октября 2015, 23.09.44 | Сообщение # 334
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Присутствует
Nestor,
База данных у них доступна.

Вот единственный док на Алексеева Владимира Николанвича 1918



О смерти говорить не приходится.Это зеленая карточка скорее всего.
То,что пишут родственники и то,что читаем в документах,иногда отличается существенно.
Без документа нет смысла разговора,а документ родственник не показал.


Qui quaerit, reperit
 
ГеннадийДата: Вторник, 20 Октября 2015, 11.40.31 | Сообщение # 335
Группа: Модератор
Сообщений: 26519
Статус: Отсутствует
Цитата Саня ()
О смерти говорить не приходится.Это зеленая карточка скорее всего.

Насколько мне (да и многим) известно, шталаг 307 не заполнял зеленые карты.
Цитата Саня ()
Без документа нет смысла разговора,а документ родственник не показал.

Вот эта анкета:
https://www.obd-memorial.ru/Image2....407.jpg


С уважением,
Геннадий
Буду благодарен за информацию о побегах советских военнопленных
Suche alles über Fluchtversuche von russischen Kriegsgefangenen.
 
СаняДата: Вторник, 20 Октября 2015, 15.15.53 | Сообщение # 336
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Присутствует
Цитата Геннадий_ ()
Насколько мне (да и многим) известно, шталаг 307 не заполнял зеленые карты.

Мне это не менее других известно.
Не заполнял,но пленный мог пройти шталаг 307 и перемещаться уже в Рейхе.
Найденная анкета снимает предположение по зеленой карте.


Qui quaerit, reperit
 
ГеннадийДата: Вторник, 20 Октября 2015, 15.42.32 | Сообщение # 337
Группа: Модератор
Сообщений: 26519
Статус: Отсутствует
Цитата Аркадий1946 ()
В какой уже по счету раз снимаю шляпу перед Геннадием Юрьевичем!!!

Поскольку ссылка Вячеслава неактивна и заводит "не туда", просто набрал в "Поиске" Яндекса фразу
"Мой двоюродный дед - Алексеев Владимир Николаевич,проходил там службу с апреля 1941."
Тогда и выщел на тему на форуме-клоне СРПО.


С уважением,
Геннадий
Буду благодарен за информацию о побегах советских военнопленных
Suche alles über Fluchtversuche von russischen Kriegsgefangenen.
 
ГеннадийДата: Вторник, 20 Октября 2015, 15.45.30 | Сообщение # 338
Группа: Модератор
Сообщений: 26519
Статус: Отсутствует
Цитата Саня ()
пленный мог пройти шталаг 307 и перемещаться уже в Рейхе.

Мог бы, если бы Харитонов не ответил ранее:
"получил ответ из Dokst,с приложением копии анкеты военопленного,согласно которой, дед 26.06.41 попал в плен в Ружанах и умер 14.10.41 в Шталаге 307."
Поэтому я и посчитал предположение о зеленой карте сомнительным, учитывая дату смерти.


С уважением,
Геннадий
Буду благодарен за информацию о побегах советских военнопленных
Suche alles über Fluchtversuche von russischen Kriegsgefangenen.
 
СаняДата: Вторник, 20 Октября 2015, 16.23.50 | Сообщение # 339
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Присутствует
Анкету нашли.Демблин как место смерти отпадает,или кто не согласен?

Qui quaerit, reperit
 
polskaДата: Вторник, 20 Октября 2015, 22.15.18 | Сообщение # 340
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
witam poszukuje wszelkich dostępnych materiałów dotyczących jenicow włoskich oraz alianckich w stalagu 307 deblin.A w szczególności zależy mi na materiałach dotyczących fortu glusiec oraz zajezierze gdzie trzymano jenicow włoskich jaki i rosyjskich .A wzamian za te materiały ujawnie miejsca pochowku rosjan na ternie deblina oraz okolic a jest ich dość duza liczba.A wiem ze takie materialy sa w posiadaniu rosyjskich archiwow wiec licze na wspolprace i pomoc
 
polskaДата: Вторник, 20 Октября 2015, 22.20.18 | Сообщение # 341
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
W szczególności chciałbym pozyskać karty personalne jenicow włoskich ich zdjecia spisy obozowe listy zmarłych a także spis załogi niemieckiej stalagu deblin oraz materiały dotyczace fortu glusiec oraz zjezierze wzamian oferuje spis miejsc pochowku rosjan w okolicy deblina a rosjanie gineli i byli chowani nie tylko w deblinie .wic czekam na odp i licze na materialy
 
СаняДата: Вторник, 20 Октября 2015, 22.35.12 | Сообщение # 342
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Присутствует
polska,

Dzień dobry!
Nie mamy dokumentów włoskich jeńców wojennych.

Цитата polska ()
wzamian oferuje spis miejsc pochowku rosjan w okolicy deblina a rosjanie gineli i byli chowani nie tylko w deblinie .wic czekam na odp i licze na materialy


Ale bez dzielenia się, nie mówimy?


Qui quaerit, reperit
 
polskaДата: Среда, 21 Октября 2015, 09.07.50 | Сообщение # 343
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
TO ma być żart?wiem ze gdy weszła na teren debilna armia czerwona zgarnęła wszystkie materiały dotyczace stalagu 307 dosłownie wszystkie w tym także dotyczące włochów i zachodnich aliantow .wiem ze owe materialy sa w archiwach w moskwie nie pamietam nazwy ale wiem ze sa .napewno .jesli sie ktoś zdecyduje mi pomoc zdobyć takie materiały to czekam
 
polskaДата: Среда, 21 Октября 2015, 09.14.27 | Сообщение # 344
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
poszukuje materiałów dotyczących fortu glusiec oraz zajezierze bo i w jednym i drugim byli zarówno wlosi jak i rosjanie wiec nie wieże ze nie ma nic zupelnie na temat wloskich jenicow ze stalagu 307 a na temat rosjan jest aż tyle ?ja szukam zdjęć planow obozu i jego podobozow w glusicu i zajezierzu oraz teczek personalnych a takze listy zalogi tegoz obozu wiem ze to co wymienilem jest w archiwum w Moskwie a nawet dużo dużo więcej tylko czemu nie chcecie tego ujawnic ?nie interesuja was miejsca pochowku jenicow rosyjskich w okolicy deblina ? czekam na odp od zainteresowanej osoby
 
СаняДата: Среда, 21 Октября 2015, 10.19.26 | Сообщение # 345
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Присутствует
Цитата polska ()
TO ma być żart?

To nie jest żart.
Nie mamy dostępu do dokumentów włoskich jeńców wojennych.
W radzieckich jeńców dokumentów szukamy tutaj:
https://www.obd-memorial.ru/html/advanced-search.htm#

Цитата polska ()
poszukuje materiałów dotyczących fortu glusiec oraz zajezierze bo i w jednym i drugim byli zarówno wlosi jak i rosjanie wiec nie wieże ze nie ma nic zupelnie na temat wloskich jenicow ze stalagu 307 a na temat rosjan jest aż tyle ?ja szukam zdjęć planow obozu i jego podobozow w glusicu i zajezierzu oraz teczek personalnych a takze listy zalogi tegoz obozu wiem ze to co wymienilem jest w archiwum w Moskwie a nawet dużo dużo więcej tylko czemu nie chcecie tego ujawnic ?nie interesuja was miejsca pochowku jenicow rosyjskich w okolicy deblina ? czekam na odp od zainteresowanej osoby


Nie pracujemy w Moskwie :)


Qui quaerit, reperit
 
polskaДата: Среда, 21 Октября 2015, 10.27.59 | Сообщение # 346
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
no dobra to z kad w takim razie sa spisy i karty alianckich jenicow z lambinowic i zagania ?
 
polskaДата: Среда, 21 Октября 2015, 10.30.28 | Сообщение # 347
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
a jak sie mozna wogole w tej tajnej federacj rosyjskiej dobrac do papierow jenieckich wloskich i zachodnich alaintow oraz zdjec planow obozow spisow zalogi niemieckiej rosyjskich a przeciez takie dokumenty sa i sa nadal tajne?
 
polskaДата: Среда, 21 Октября 2015, 10.34.21 | Сообщение # 348
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
no to z innej bajki napisze jeśli ktoś na tym forum znajdzie sie odważny i przedstawi mi jakiś dokument zdjecie spis plany obozow w glusiciu i zajezierzu dotyczace obozu z deblina ale nie majace nic zupelnie wspolnego z jenicami rosyjskim to ja mu wskaże miejsca pochowku rosjan poza deblinem a wierzcie mi jest ich tu sporo czekam na odp
 
СаняДата: Среда, 21 Октября 2015, 10.35.29 | Сообщение # 349
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Присутствует
Цитата polska ()
a jak sie mozna wogole w tej tajnej federacj rosyjskiej dobrac do papierow jenieckich wloskich i zachodnich alaintow oraz zdjec planow obozow spisow zalogi niemieckiej rosyjskich a przeciez takie dokumenty sa i sa nadal tajne?


Teraz nie ma tajny plan.
Po prostu trzeba iść do Podolski, gdzie archiwum jest czytelnia, i pokaże wszystkie dokumenty niezbędne.

Oto adres i telefon numery archiwum:

Центральный архив Министерства обороны РФ ЦА МО ЦАМО РФ

КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ

142100, Московская область, г. Подольск, Кирова ул., д. 74

Телефон: +7 (4967) 69-90-05

Факс: +7 (4967) 63-77-07


Qui quaerit, reperit
 
polskaДата: Среда, 21 Октября 2015, 10.43.26 | Сообщение # 350
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
z znaja tam polski
 
polskaДата: Среда, 21 Октября 2015, 10.46.19 | Сообщение # 351
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
a wy nie mozecie ich wyciągnąć przeciez ta strone czytaja nie tylko rosjanie ale i niemalże cal europa i on tez szukaja swych dziadkow co byli w obozach wiec nie mozecie publikowac danych o innych jeniecach a tylko o rosjanach
 
СаняДата: Среда, 21 Октября 2015, 10.53.35 | Сообщение # 352
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Присутствует
Цитата polska ()
z znaja tam polski


Musisz szukać tłumacza.
Archiwiści nie mówią po polsku.

Цитата polska ()
a wy nie mozecie ich wyciągnąć przeciez ta strone czytaja nie tylko rosjanie ale i niemalże cal europa i on tez szukaja swych dziadkow co byli w obozach wiec nie mozecie publikowac danych o innych jeniecach a tylko o rosjanach


Rozumiem, że każdy szuka krewnych.
Ale ja mieszkam zbyt daleko od Moskwy.
Dane mogą pokazać tylko w Podolsk, że nie są w Internecie.


Qui quaerit, reperit
 
СаняДата: Среда, 21 Октября 2015, 10.56.18 | Сообщение # 353
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Присутствует
polska,
Dane mogą być sprawdzony i przez ambasadę w Moskve.Oni zadawane zarchiwizować je tam blisko Podolski.


Qui quaerit, reperit
 
polskaДата: Среда, 21 Октября 2015, 12.12.55 | Сообщение # 354
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
nie badz śmieszny wasza ambasada w polsce nawet sobie nie chce głowy zawracać papierami dotyczącymi jakichkolwiek jenicow dla nich to zdrajcy obojetnie jakiego narodu .a ja szukam bezskutecznie danych o forcie glusiec i zajezierze bo wiem ze są tam masowe groby ale nie wiem dokładnie czyje
 
polskaДата: Среда, 21 Октября 2015, 12.15.18 | Сообщение # 355
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
a wiedziales ze w rykach stawach ulezu i paru innych miejscach trzymano rosjan ba nawet chyba ze 2 lata temu znaleziono jednego znich raczej to co z niego zotalo a zostalo niewiele
 
polskaДата: Среда, 21 Октября 2015, 12.20.12 | Сообщение # 356
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
a wogole macie cokolwiek np zdjecia spisy dotyczace obozu w deblinie ale nie majace nic zupelnie wsoplnego z jenicami rosyjskimi .szukam także spisu zalogi owego obozu a na tym forum widziałem link do niego ale nie mogę go odnaleźć .a pamietaj ze jestem jednym hnielicznym który ma dobre kontakty w radzie lambinowicach zaganiu itd wiec mógłby ci pomoc jesli ty pomozesz mi .mam takze bezproblemowy dostep do danych w tych jak i innych instytucjach czekam na odp od zainteresowanej osoby
 
СаняДата: Среда, 21 Октября 2015, 12.43.32 | Сообщение # 357
Группа: Админ
Сообщений: 65535
Статус: Присутствует
Цитата polska ()
nie badz śmieszny wasza ambasada w polsce nawet sobie nie chce głowy zawracać papierami dotyczącymi jakichkolwiek jenicow dla nich to zdrajcy obojetnie jakiego narodu .a ja szukam bezskutecznie danych o forcie glusiec i zajezierze bo wiem ze są tam masowe groby ale nie wiem dokładnie czyje


To prawda! Władze nie chcą robić, ani nasza, ani twój.

Цитата polska ()
a wiedziales ze w rykach stawach ulezu i paru innych miejscach trzymano rosjan ba nawet chyba ze 2 lata temu znaleziono jednego znich raczej to co z niego zotalo a zostalo niewiele


Szukamy miejsca, czytając dokumenty jeńców radzieckich.
Jakie miejsca są, możemy je uruchomić na oddzielnych tematach na stronie.
Tutaj:
http://www.sgvavia.ru/forum/78

pochówku w Polsce tutaj:
http://www.sgvavia.ru/forum/534


Qui quaerit, reperit
 
polskaДата: Среда, 21 Октября 2015, 15.52.27 | Сообщение # 358
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
napisze tak w rykach z tego co wiem trzymano rosjan ilu pojecia nie mam czy ktorys sie wywinol do ziemi nie wiem zapewne tak bo jak budowano market znaleziono jakies kości czy sa na to jakies papiery to ty mi napisz u mnie nie ma nic sa tylko wspomnienia spisane w zeszycie od ludzi .w ulezu na lotnisku byli jenicy jacy nie wiadomo wiadomo ze byli tak samo w stawach z tym ze jest tu iscie tajemniczy lesny grob kogo nikt tego nie wie
 
polskaДата: Среда, 21 Октября 2015, 15.54.16 | Сообщение # 359
Группа: Поиск
Сообщений: 311
Статус: Отсутствует
znajdz na to co napisalem jakies papierzyska a ja ci podam wiecej takich miejsc z tym ze po duzej ich liczbie nie ma dzis sladu sa tylko jakies zapiski i wspomnienia mieszkanicow z tych okolic jak cie to interesuje to czekam na odp
 
NestorДата: Среда, 21 Октября 2015, 15.57.28 | Сообщение # 360
Группа: Эксперт
Сообщений: 25600
Статус: Отсутствует
Тут, наверно, правильно начинать с обращения в музей ламбиновицкий.

Будьте здоровы!
 
Авиации СГВ форум » ВОЕННОПЛЕННЫЕ - ШТАЛАГИ, ОФЛАГИ, КОНЦЛАГЕРЯ » Лагеря и лазареты на территории Польши » Stalag 307 Zitadelle Deblin (Deblin ( Польша ))
Поиск: